SÍTOTISKOVÝ WORKSHOP ŘÍJEN / LISTOPAD 2015 - Workshopy - Eva Chmelová - malba, grafikaSÍTOTISKOVÝ WORKSHOP ŘÍJEN / LISTOPAD 2015

Společně s Chříčskou KLUBOVNOU a studiem KREDENC sítotisk připravujeme workshop, který Vás nejen seznámí s touto tradiční tiskovou technikou, ale naučí Vás ji i dále samostatně praktikovat. Krok po kroku, od zpracování návrhu, výtvarné přístupy, až po samotnou realizaci.

Kurz je zaměřený především na textilní sítotisk (potisk textilu). "Hledáme všechny možné přístupy a varianty, jak se sítem pracovat a docílit co nejlepších a nejzajímavějších výsledků. Užívat si zábavu při práci..." Dílna je určena všem tvůrčím lidem (10+), kurz probíhá v omezeném počtu účastníků (10–12).

 

Náplň kurzu

- seznámení s technikou sítotisku

- ukázka výroby šablony fotografickou cestou

- ukázka možností tisku, experimentální tisk

- příprava grafických podkladů pro tisk, konzultace

- práce s vlastní tiskovou šablonou

- individuální přístu ke každému účastníkovy je samozřejmostí, síta, barvy a další pracovní pomůcky zajištěny

 

Termín: 31.10–1.11. 2015 / začátek v sobotu v 10:00

Cena: 1 100 Kč (za oba dny kurzu, ubytování není zahrnuto v ceně)

 

Jak se na kurz připravit?

Kromě návrhů tisků připravených přímo během kurzu je možné donést si i návrh  na flashdisku (JPG, Ai, PDF) / černobílý obraz s vysokým kontrastem. Nezapomeňte materiály na potisk / trička, tašky, povlaky na polštáře atd..., něco málo bude možno dokoupit i na místě. Doporučujeme pracovní oděv!

 

Chříčská KLUBOVNA

Je nově vzniklým prostorem v areálu barokního Pivovaru Chříč. Ten od roku 2009 spravuje Propolis o.s., s cílem vytvořit z tohoto objektu regionálně kulturní centrum. Během let 2014 / 2015 se podařilo přebudovat bývalou výrobnu autodílů na otevřený komunitní prostor sloužící jak aktivitám místních, tak široké veřejnosti. V součastnosti je KLUBOVNA ve "zkušebním" provozu, v rámci něhož zde probíhá několik kurzů, v letním období pak především tématické  workshopy... Více o aktivitách Propolisu a historii pivovaru na www.propolis-os.cz

 

Ubytování

Přímo v areálu barokního Pivovaru Chříč, ve variantách – vlastní karimatka+spacák / 50 Kč noc, vlastní spacák+postel / 100 Kč noc, peřina+postel / 140 Kč noc.

 

Stravování

Individuální, po domluvě možno zajistit klasickou i vege stravu. Možnost využití kuchyňky. Potraviny / večerka v místě, několik hospod v blízkém okolí.

 

Cesta

Varianta auto směr od Prahy / nejrychlejší variantou je cesta po dálnici směr Plzeň, sjezd 41 Cerhovice, dále pak Zbiroh, Zvíkovec, Chříč. Varianta vlak / bus od Prahy. Vlakem z Prahy hl.n., či Smíchova do zastávky Kařez (pozor staví zde jen některé rychlíky), odtud autobusem do zastávky Zvíkovec.. Varianta bus / z Nových Butovic do Berouna, odtud zastávky Skryje. Varianta auto směr od Plzně / Plasy, Kralovice, Chříč. Varianta bus od Plzně / do zastávky Kralovice, odtud do zastávky Kožlany. Vzhledem k velmi špatné dopravní obslužnosti místa pro Vás po domluvě do jednotlivých zastávek dojedeme.

 

Lektor: Mgr. Martin Dufek / www.kredenc.org          Přihlášky: Eva Chmelová / evachmel@gmail.com

Vloženo: 04/09/2015

 

Zvětšit


<< Zpět