PAPÍR A KNIHA / LISTOPAD 2015 - Workshopy - Eva Chmelová - malba, grafikaPAPÍR A KNIHA / LISTOPAD 2015

Další z řady workshopů, který připravujeme společně s Chříčskou KLUBOVNOU. Tentokrát  zaměřený na práci s papírem, jako "výtvarným / vyjadřovacím" prostředkem. Papír budeme přetvářet do mnoha podob – od ilustrací až po jednoduché knižní vazby / osobité zápisníky, skicáky. 

Workshop můžete "využít" pro vytvoření drobných dárku – vánočních přání, cedulek na dárky...

 

Náplň kurzu

- seznámení s technikou

- ukázka možností dekorování papíru (mramorování, frotáže, monotypy)

- experimentální zkoušky 

- příprava papírů / podkladů pro další práci

- ukázka jednoduché knižní vazby a následná realizace

- individuální přístu ke každému účastníkovy je samozřejmostí, základní pracovní pomůcky zajištěny

 

Termín: 21.–22.11. 2015 / začátek v sobotu v 10:00

Cena: 600 Kč (za oba dny kurzu), 350 Kč (jeden den), ubytování není zahrnuto v ceně

 

Jak se na kurz připravit?

Kromě materiálů, které budou k dispozici v rámci kurzu, si můžete přinést papíry, které Vás zaujmou svoji strukturou, barvou... Může se jednat jak o jednobarevné archy, tak stránky z časopisů, novin, pauzáky. Nebojte se "recyklace", využití najdou i malé kousky. Pracovní "potřeby" budou též k dispozici, jistě ovšem nebude na škodu donesete-li si vlastní nůžky (především malé "manikúrní"), pravítka – trojúhelník, odlamovací řezák...

 

Chříčská KLUBOVNA

Je nově vzniklým prostorem v areálu barokního Pivovaru Chříč. Ten od roku 2009 spravuje Propolis o.s., s cílem vytvořit z tohoto objektu regionálně kulturní centrum. Během let 2014 / 2015 se podařilo přebudovat bývalou výrobnu autodílů na otevřený komunitní prostor sloužící jak aktivitám místních, tak široké veřejnosti. V součastnosti je KLUBOVNA ve "zkušebním" provozu, v rámci něhož zde probíhá několik kurzů, v letním období pak především tématické  workshopy... Více o aktivitách Propolisu a historii pivovaru na www.propolis-os.cz

 

Ubytování

Přímo v areálu barokního Pivovaru Chříč, ve variantách – vlastní karimatka+spacák / 50 Kč noc, vlastní spacák+postel / 100 Kč noc, peřina+postel / 140 Kč noc.

 

Stravování

Možnost využití kuchyňky. Potraviny / večerka v místě.

 

Cesta

Varianta auto směr od Prahy / nejrychlejší variantou je cesta po dálnici směr Plzeň, sjezd 41 Cerhovice, dále pak Zbiroh, Zvíkovec, Chříč. Varianta vlak / bus od Prahy. Vlakem z Prahy hl.n., či Smíchova do zastávky Kařez (pozor staví zde jen některé rychlíky), odtud autobusem do zastávky Zvíkovec... Varianta bus / z Nových Butovic do Berouna, odtud zastávky Skryje. Varianta auto směr od Plzně / Plasy, Kralovice, Chříč. Varianta bus od Plzně / do zastávky Kralovice, odtud do zastávky Kožlany. Vzhledem k velmi špatné dopravní obslužnosti místa pro Vás po domluvě do jednotlivých zastávek dojedeme.

 

Lektor: Mgr. art. Eva Chmelová          Přihlášky: Eva Chmelová / evachmel@gmail.com

Vloženo: 09/11/2015

 


<< Zpět